7 příznaků, kdy vám v těle chybí kolagen

V organismu dochází k jeho neustálé výměně. Odumírá a zároveň je znovu vytvářen a opravován pomocí malých kolagenových "pomocníků" - chondrocytů, keratinocytů a fibroblastů. Jak se jeho úbytek projevuje na lidském organismu?

  1. Zapadlé oči a ochablá tvář

Když se podíváte na dítě, kromě dalších věcí vás může fascinovat jeho krásná plnost obličeje a hladká pružná pokožka. Stárnutí způsobuje, že postupně tyto vlastnosti pokožky ztrácíme, i kvůli úbytku kolagenu. V důsledku toho si můžete všimnout, že oblast pod očima se jeví stále více prohloubená a tmavší a obecně celá pokožka obličeje ztrácí svou pružnost a vitalitu.

  1. Bolest kloubů

Chrupavka, pojivová tkáň kostí a kloubů, se skládá z velkého množství kolagenu. Jeho ztráta v těchto oblastech vede k většímu tření kosti na kost, což způsobuje bolest a zánět a brání bezproblémovému pohybu – a to i u vazů a šlach.

  1. Symptom děravého střeva

Kolagen se nachází téměř v celém těle, včetně žaludku. Snížení množství kolagenu ve střevech může vést k střevní permeabilitě nebo "syndromu děravého střeva". Mezi příznaky patří zácpa, průjem, únava, nedostatek živin a poškozený imunitní systém.

  1. Problém s cirkulací krve

Kolagen tvoří stěny krevních cév, které jsou kvůli úbytku kolagenu méně schopné regulovat průtok krve. Přerušení průtoku krve může vyvolat příznaky, jako jsou bolest na hrudi, závratě, únavu a časté bolesti hlavy.

  1. Lámavé nehty

Úbytkem kolagenu se nehty ztenčují, štěpí a lámou. Pokud máte nehty se sklonem k lámavosti, je to znamení, že byste měli zvýšit příjem kolagenu. Stejně jako vlasy, jsou nehty tvořeny z keratinu, kolagenu a minerálů. Přidání kolagenu je skvělý způsob, jak si zajistit zdravější nehty a vlasy.

  1. Vznik celulitidy

Celulitida je v mnoha případech způsobena nedostatkem kolagenu v dermální vrstvě, která "drží tuk". Příčinou celulitidy je v podstatě kombinace přemíry tuku a nedostatku kolagenu.

  1. Tvorba vrásek

Kolagen je zodpovědný za to, že dává pokožce strukturu. Když se v ní nachází méně kolagenu, kůže ztrácí svou pevnost a pružnost, čímž je náchylnější k tvorbě vrásek. Užívání hydrolyzovaného kolagenu v tekuté formě, ve skutečnosti pomáhá zmenšovat jemné linky a vrásky díky regeneraci kolagenové části kůže, v níž se nachází. Kolagen Optimal Plus F PRO Collagen v sobě obsahuje nejvyšší obsah kolagenu na trhu, obohacený o kyselinu hyaluronovou, vitamin C, zinek a kyselinu listovou. Klíčovým principem je skutečnost, že kolagenové peptidy obsažené v OPTIMAL tekutém kolagenu fungují jako spouštěč aktivace vlastní kolagenové tvorby.