Co myslíte, existuje elixír mládí?

Je stárnutí opravdu nevyhnutelné? Dá se nějak zpomalit nebo zastavit? Nad těmito otázkami se zřejmě na svém dvoře zabýval už Císař Rudolf II. Jak si všichni pamatujeme z filmu Císařův pekař, byl Rudolf II. posedlý magií a vydržoval si na svém dvoře zástupy alchymistů, kteří mu měli vyrobit nejen kámen mudrců, ale také elixír mládí. Podařilo se jim sice vytvořit různé léčivé elixíry z bylinek, ale na objev zázračného nápoje, který zastaví stárnutí, a vyléčí všechny nemoci, bohužel nedošlo.

I tak ale nemusíte smutnit. Proces stárnutí pleti sice úplně zastavit nelze, ale je možné stárnout zdravě a s úsměvem na rtech. Jak na to?

10 způsobů, jak si uchovat mladší pleť  

  1. Chraňte svou pokožku před sluncem každý den. Ať už se jedná o pobyt na pláži, na horách, nebo o běžné pochůzky po městě, každodenní ochrana před sluncem je nezbytná. Používejte opalovací krém minimálně s faktorem SPF 30, ideálně i s obsahem kyseliny hyaluronové a s filtrem nové generace SunCat MTA. Zabráníte tak foto stárnutí pleti a také tvorbě pigmentových skvrn. "Ani v zimě si naše pokožka neodpočine od vlivů UV záření, které zapříčiňuje předčasné stárnutí kůže. Aplikujte ochranné krémy s SPF faktorem celý rok a to nejen při pobytu na horách," radí dermatoložka MUDr. Darina Zelenková.
  2. Namísto chození do solária použijte raději samoopalovací přípravek. Pokaždé, když se opálíte, vaše kůže předčasně stárne. A to platí, pokud se opalujete na slunci, nebo v soláriu. Škodlivé UV paprsky urychlují zrání vaší pleti. „Solarium, ať již z jakýchkoliv důvodů, je pro pokožku zcela nevhodné.“ Říká dermatoložka MUDr. Darina Zelenková.
  3. Pokud kouříte, přestaňte. Víme, že se to snáz říká, než dělá, ale kouření skutečně výrazně urychluje stárnutí kůže. Také způsobuje vrásky a matnou pleť.
  4. Snažte se nedělat stále tytéž grimasy či výrazy obličeje. Kdykoli se nějak zatváříte, stáhnete základní svaly. Pokud mnoho let opakovaně stahujete stejné svaly, vytvoříte si trvalé linie vrásek. Třeba nošení slunečních brýlí pomůže zmírnit vrásky způsobené mhouřením očí do slunce.
  5. Jezte zdravou, vyváženou stravu. Zjištění z několika studií naznačují, že konzumace velkého množství čerstvého ovoce a zeleniny může zabránit předčasnému stárnutí kůže. Rovněž strava obsahující hodně cukru nebo jiných rafinovaných uhlohydrátů může stárnutí naopak urychlit.
  6. Omezte pití alkoholu. Alkohol pokožku dehydratuje a jeho častá konzumace ji viditelně poškozuje. Nejen že pak vypadáme starší, ale mohou se objevit také rozšířené žilky, nebo otoky obličeje.
  7. Cvičte většinu dní v týdnu. Je dokázáno, že mírné cvičení zlepšuje krevní oběh a posiluje imunitní systém. Díky tomu naše pokožka získá mladistvý vzhled.
  8. Pleť čistěte šetrným způsobem. Čištění pokožky může způsobit její podráždění a tím dochází i k urychlení stárnutí pleti. "Vybírejte přípravky na pleť, které nezpůsobují zčervenání (podráždění) pokožky, ať už se jedná o produkt na čištění pleti, denní krém či make-up…" doplňuje dermatoložka MUDr. Darina Zelenková.
  9. Umývejte si obličej dvakrát denně a kdykoli se výrazněji zpotíte. Zejména při nošení čepice nebo helmy. Pot dráždí pokožku, takže byste se měli co nejdříve opláchnout.
  10. Ráno a večer naneste na obličej hydratační krém. Hydratační přípravek zachycuje vodu v naší pokožce a dodává jí mladistvý vzhled. Pro správný účinek byste měli používat ráno denní a večer noční krém. Chcete opravdové šampiony, kteří budou udržovat vaši pleť v kondici ve dne v noci? Pak vyzkoušejte HYALURMED denní krém a noční krém. HYALURMED Hydratační denní krém totiž díky obsahu čisté kyseliny hyaluronové, aloe vera a mandlového oleje zpomaluje stárnutí, hloubkově hydratuje a rozjasňuje unavenou pleť. Kromě toho vám ještě vyhladí vrásky a navrátí pleti mladší vzhled. A HYALURMED Regenerační noční krém zase obsahuje 100 % čistý kolagen, olej z mošusové růže, extrakt z Pupečníku asijského, vitamín E a DMI. Krém díky těmto složkám pokožku zpevňuje, hydratuje, zklidňuje, redukuje tmavé skvrny a jizvy po akné. Skvělý je i pro péči o zralou pleť.