Dopřejte svým kloubům kvalitní výživu – tekutý rybí kolagen!

Znáte to, ve dvaceti měl každý z nás pocit, že se ho problém bolavých kloubů bude týkat (pokud vůbec) až někdy v důchodovém věku. A ejhle… po třicítce začne naše tělo omezovat přirozenou produkci kolagenu a během pár let se před každou aktivitou musíte řádně rozcvičit, jinak si namůžete koleno nebo kotník. Před partnerem se s tím nechlubíme, ale byly bychom rády, kdyby naše klouby byly zase jako zamlada. S tím nám může pomoci tekutý kolagen. 

Jak naše klouby fungují?

Pohyb našeho těla zajišťuje více než 100 různých kloubů. V průběhu života se klouby díky neustálému tření „opotřebují“. Proto byste měli svým kloubům dopřávat komplexní výživu. Ty jsou totiž tvořeny nejen chrupavkou, ale také subchondrální kostí, kostí kloubních hlavic a jamek, kloubním pouzdrem, vazy a synoviální membránou. A toto vše je tvořeno kolagenem. Bolavé klouby jsou v dnešní době velmi častým problémem. Na rozdíl od našich předků není naše strava zrovna střídmá a o každodenní fyzické práci nemůže být řeč. Dobrou zprávou je, že podle lékařů lze v řadě případů těmto zdravotním problémům předejít, nebo je alespoň zmírnit.

Jak problémům předcházet?

• pořiďte si obuv s kvalitní podrážkou, která tlumí časté nárazy
• dopřejte si zdravý pohyb (pokud můžete, cvičte většinu dní v týdnu)
• do stravy zařaďte potraviny dobré na klouby (zaměřte se na vitamíny C, B, D, zinek, jód a hořčík) a nevynechejte to nejdůležitější – kvalitní kolagen ve formě speciální kloubní výživy.

Jak poznáme v záplavě produktů opravdu kvalitní kolagen?
„Dnes už je všeobecně známým faktem, že ideální kolagen pro kloubní výživu je ten ve formě kolagenních peptidů. Ty totiž organismus snadno vstřebá díky jejich ideální velikosti a struktuře a dostávají se tak mnohem rychleji přímo do chrupavkových či kostních buněk, kde ovlivňují jejich biologickou aktivitu a podporují produkci vlastního kolagenu v organismu,“ radí odbornice z lékárny Mgr. Petra Konopáčová.

Je však dobré si porovnat obsahy fyziologicky účinných látek v jednotlivých přípravcích, které se nabízejí na trhu, protože jejich obsah se výrazně liší.
• Obsah kolagenních peptidů by měl být minimálně 3000 mg v denní dávce.
• Přípravek (ideálně v tekuté formě) by měl být tělem vstřebatelný z více než 90%.
• Aby se jednalo o skutečně komplexní kloubní výživu, měla by obsahovat i další látky – vitamíny, minerály, či bylinné extrakty.

Vyzkoušejte tekutý kolagen Optimal Plus F – PRO Collagen, který obsahuje patentovaný hydrolyzovaný rybí kolagen s příchutí černého rybízu. Obsahuje vysokou denní dávku kolagenu - 8000 mg a je vstřebatelný až z 99%. Navíc je obohacen o kyselinu hyaluronovou, vitamín C, zinek a kyselinu listovou.