Lenka Šóošová: Po 40ce se o krásu starám zevnitř

Říká se, že žena po 30ce už zná své tělo dokonale. Ví, jak se o něj starat. Je to tak?

Ano. V oblasti krásy a zdraví jsou věci, které bych už neopakovala, přitom v mládí byly běžné. Naopak mám rituály, na které nedám dopustit.

Prozradíte nám je?

Nikdy se nezapomenu odlíčit. Jsem maskérka a vím, jak může tento občasný zlozvyk s krásou "zatočit". Naopak hydratuji, jak se jen dá. Než ráno odejdu z domu, vypiji minimálně 3 sklenice čisté vody. Do první sklenice přidám kyselinu hyaluronovou na pití, protože krémy mi už nestačí. Dělám si kúry. Začnu u 3ml, druhý měsíc 2ml a třetí měsíc pouze 1ml. Slouží dobře nejen pokožce, ale i kloubům a naše tělo jí tvoří stále méně. Už roky používám kapsle s vitamínem E na pleť, každý večer ampulku propíchnu a aplikuji na obličej. Kdysi mi toto tajemství mládí prozradila Beata Dubasová, která je podle mě dodnes chodící reklamou anti-agingu (úsměv).

Změnila se vaše kosmetická rutina od té doby, co jste mámou?

Jednoznačně (smích). Předtím jsem nespala kvůli ranním přenosům, nyní mám pocit, že nespím vůbec a to je problém nejen pro pleť. Zatímco moji chlapci rostou, doháním to, jak se jen dá. Výživovými doplňky a odpočinkem kdykoliv je to možné. Když nespíte, vrásky jsou hlubší.

Dnes je téměř běžné pečovat o pleť využitím takzvaných aktivních složek, mít téměř medicínské znalosti. Máte čas i na toto?

Od třicítky jsem fanouškem retinolu. Mám doma derma roller, který pravidelně používám - mezoterapii považuji za vyšší level péče. A sleduji složení produktů. Na spolupráci mě oslovuje mnoho značek, vážím si toho, ale nejsem schopná všechno otestovat. Mám svou dermatoložku, stará se o mě několik let, ale každodenní péče je základ. Když se o sebe nestaráte, nepomůže vám ani kouzelník. A když něčemu důvěřuji, neměním to.

Navzdory nedostatku času jste se stala ambasadorkou značky HYALURMED. Proč?

Mám to štěstí, že si dnes mohu spolupráce vybírat. Stala jsem se ambasadorkou značky HYALURMED - kyseliny hyaluronové na pití a séra s hlemýždím slizem - protože jsem je otestovala a na mě fungují. Nejsou to však jediné produkty, které jsem si z portfolia Pharma MKL oblíbila. Ale to prozradím až časem a po delším testování. Nenabádám vás však nikoho k tomu, aby dělal totéž. Jak jsem řekla, věkem každý pochopí, co je důležité pro jeho tělo.

Občas se (zejména v zahraničí) stává, že známá osobnost absolvuje estetický zákrok a následně se stane tváří krému či séra, přičemž propaguje jeho účinky. Je to v pořádku?

V pořádku je všechno, čemu lidé chtějí věřit. Všechny estetické zákroky uznávám a respektuji. Jednou na ně určitě přijde čas. Zatím jsou ošetření, které absolvuji, více méně relaxační. Proto s čistým svědomím říkám, že piji kyselinu hyaluronovou (smích). Když už nebude stačit, nemám problém přiznat to. Na vrásky už mám věk. Ze smíchu i z únavy.

Zmínila jste, že se o krásu staráte i zevnitř. Detoxikujete na jaře?

Tak bych to nenazvala. Poslouchám své tělo, to mi vždycky napoví. A občas potřebuji jakoby uklidit i v něm. Pokud se čistím, tak jen přirozenou cestou. Mám ověřeno, že pravidelná a smysluplná podpora těch částí organismu, které mají "na starosti" odbourávání toxinů a čištění, se odrazí i na kráse. Nedávno jsem na svém Instagramu prozradila, že si v lékárně kupuji mix 30ti bylin s vitamínem B6, neboť mám pak lepší náladu, dobrou imunitu i fungující metabolismus. Nevěřili byste, kolik jsem dostala otázek - co jsou to za čáry (smích). Neboť rychlost života trápí asi všechny.