Novoroční detox si zaslouží i vaše pleť

Detox těla

Určitě nedoporučujeme žádné drastické diety a očistné kúry. Úplně stačí, když z jídelníčku na několik dní vyloučíme těžká jídla a namísto nich si dopřejeme více vody, čaje nebo smoothie. U smoothie si je potřeba dávat pozor na množství cukru z ovoce. Na detox těla lépe fungují zeleninové nápoje.

Součástí detoxu organismu může být i saunování a správné střídání pobytu v horku s ochlazováním. Pokud si v sauně uděláme celotělový peeling (kvůli hygieně je ideální odstraňovat odumřelé části kožních buněk z vrchní části pokožky jemnou pemzou nebo peelingovou rukavicí), pokožka vám bude vděčná.

Následně je potřeba pleti dopřát kvalitní pleťové mléko nebo olej. Po této proceduře se ho do pokožky vstřebá podstatně více než po klasickém sprchování.

Nesmíme zapomenout ani na doplnění vhodných vitamínů, minerálů a stopových prvků. Nejen po detoxu těla si organismus zaslouží i přiměřenou dávku kolagenu, který bude účinkovat uvnitř těla, ale projeví se i navenek na naší pleti. Užívání kolagenu patří mezi základní péči o pleť a zdraví.

„Aby měl kolagen maximální účinek a blahodárné účinky na zdraví, je důležité vytvořit si každodenní rutinu,“ vysvětlila Katarína Demetriou z biotechnologické laboratoře Pharma MKL. „Ideální je ředit tekutý kolagen s vodou a vypít ho večer před spaním.“ 

Detox pro pleť

Ani to nejdůkladnější vyčištění pleti není to stejné jako její detox. Abyste ji opravdu zbavili škodlivin a dopřáli pleti druhý dech, ideální je věnovat jí jeden víkend.

Ale doma! Ponocování, pobyt v zakouřeném prostředí a alkohol je potřeba po dobu detoxu vyloučit. Na místo toho si dopřejte dostatek aktivního odpočinku a blahodárného spánku.

Detox pleti se neobejde bez kvalitní kosmetiky. Je potřeba začít příjemným peelingem, kdy se kromě obličeje věnujte i krku a dekoltu.

Druhým krokem jsou masky. Můžete jich postupně aplikovat několik. Čistící, hydratační, vyživující.

Oba dny nechte pleť bez mejkapu, ale zároveň zachovejte svoji denní rutinu v péči o pleť. Začíná ranní očistou vodou a vhodným tonikem. Následuje oční sérum, obličejové sérum, a nakonec denní krém podle typu pleti a jejích potřeb. Každý dobrý krém na obličej by měl mít UV faktor.

„Při detoxu těla a při detoxu obličeje nezapomeňme na dobrý pitný režim. Voda pomáhá tělu zbavit se škodlivin a fungovat co nejlépe. Pokud jde o vodu na obličej, vždy dáváme přednost vlažné nebo studené vodě před teplou. Ta pokožku vysušuje,“ upozornila K. Demetriou z Pharma MKL.

Výsledný efekt

Detox organismu se projeví na celém jeho fungování. Metabolismus funguje lépe, máme více energie i chuti. Pleť je po detoxu svěží, odpočatá, vyživená a má určitě lepší barvu než před detoxikační kúrou.

Detox nezbavuje tělo problémů s nadváhou či s vráskami, ale dává organismu i pokožce šanci se zátěže zbavit, fungovat lehčeji, lépe a s vyšší vitalitou.

A když už jsme při očistě a zbavování se nepotřebných látek... Detox si zaslouží i vaše kosmetika v koupelně. Prostřídejte ji, vyhoďte vše, co už máte dlouho, co je po záruce nebo co nepoužíváte, nebo vám to nedělá dobře. Cílem není mít doma hromadu kosmetiky. Lepší cestou je mít od každého druhu kosmetiky na obličej a tělo po jednom balení. Kvalita má přednost před kvantitou!