Správná péče o pleť v létě

Péče o pleť v létě je v zásadě jednoduchá. Pokožka potřebuje dvě základní věci: ochranu a vodu.

K tomu, abychom byli dostatečně hydratovaní i zevnitř, pomůže čistá kyselina hyaluronová na pití HYALURMED. Pravidelné užívání tohoto jedinečného produktu nejen doplňuje zásoby kyseliny hyaluronové, ale také motivuje organismus k její vlastní produkci. Přípravek je tekutý, proto je na rozdíl od tabletkové či práškové formy také 100% vstřebatelný a snadno využitelný pro tkáně.

 

Důležité detaily

Ať už budete trávit léto v České republice, nebo někde jinde, ke správné péči o pleť v létě patří také dostatečný přísun minerálů a vitamínů pro pokožku. Ty můžeme tělu dopřát ve stravě, v doplňcích stravy a samozřejmě v kosmetice.

Suchá pokožka obličeje nebude dostatečně hydratovaná jen díky opalovacímu krému. Potřebuje podstatně účinnější péči, a to v podobě denního ochranného krému a nočního vyživujícího krému.

Denní krém na léto by měl být lehký, neparfémovaný a bohatý nejen na látky zabraňující stárnutí, ale také na ty, které pomáhají buňkám zajistit dostatek vlhkosti a udržet ji v nich.

K tomu dobře slouží kyselina hyaluronová v kombinaci s hydrolyzovaným mořským kolagenem. Vhodné je, pokud obsahuje také vitamín A, který zajišťuje regeneraci poškozených buněk. Sám o sobě však nedokáže pracovat, potřebuje podporu vitamínů C a E, nebo – ještě lépe – kyseliny leontopodové. Získává se z kmenových buněk plesnivce alpského a je 1,35krát účinnější než vitamín C a má až 5krát více antioxidační síly než vitamín E.

 

Noční krém

Letní noci jsou kouzelné, ačkoli někdy kvůli vysokým teplotám mohou být útrpné. Aby pokožka trpěla co nejméně, doporučujeme si před spaním dát vlažnou osvěžující sprchu, tělo jemně otřít a dopřát mu lehký hydratační krém.

Mimořádně důležitá je noční péče o pokožku obličeje. Noční krémy jsou ve srovnání s denními obvykle hutnější a mají více složek, které se starají o regeneraci a výživu.

„K základní péči o pleť před spaním patří její důkladné a šetrné vyčištění. Krok vedle nikdy neuděláte s krémem na oči ani se sérem na obličej, na který následně nanesete vhodný noční krém,“ řekla K. Demetriou.

Na zralou nebo sluncem vysušenou pleť doporučujeme noční krém Collagenat Sleeping Beauty. Jeho výjimečnost spočívá v inovativní a bohaté směsi regeneračních aktivních složek. Z večera do rána dodá pleti pevnost, intenzivní hydrataci a uvolněný vzhled s jemnými rysy.

„Tento jedinečný krém se skládá z hydrolyzovaného, tedy biologicky aktivního mořského kolagenu, který hydratuje buňky kůže, podporuje jejich regeneraci a chrání před volnými radikály. Další složkou je extrakt z perel – mimořádně bohatý na pro pleť důležité živiny jako jsou bílkoviny, aminokyseliny, vápník, hořčík, zinek, železo, selen a mangan,“ vysvětlila účinky nočního krému Collagenat Sleeping Beauty Katarína Demetriou.

Ale to není všechno! Abychom se v létě vyspali do krásy, tento krém obsahuje také retinol (aktivní formu vitamínu A), olej ze semen sacha inchi, uklidňující levanduli, která působí proti zarudnutí pokožky, a bambucké máslo známé pro své změkčující, hydratační a ochranné vlastnosti.

Nezapomeňte, že noční krém se kromě obličeje aplikuje také na krk a dekolt.