Top 5 látek, které vaše pleť určitě potřebuje

Kvalitní kosmetika s fungujícími účinnými látkami a složením, které pleť nedráždí, je základem péče o pleť v každém věku. Dobrý anti-aging krém a anti-aging sérum obsahují důležité vitamíny, látky zabezpečující hydrataci a vypnutí pleti, ale například i oleje a kofein.

Zpomalte stárnutí pokožky

Důležitou složkou anti-aging krémů jsou peptidy. Dá se říct, že jsou to specialisti na vypínání pleti, přičemž jejich účinek je okamžitě viditelný. Peptidy obsahují aminokyseliny, které se vážou s keratinem v pokožce, a proto je liftingový efekt vrchních částí pokožky okamžitý.

Ve formě peptidů podobných botoxu, které vypínají pokožku, ale bez nutnosti nepříjemného zákroku s jehlou, hledejte v krémech hydrolyzovaný mořský kolagen a kyselinu hyaluronovou. Dlouhodobý anti-aging efekt je zaručený!

Velký efekt se dá dosáhnout i s peptidy patentovaného hydrolyzovaného rybího kolagenu určeného na pití. Tehdy působí zevnitř ven v celém organismu, a kromě omlazení celého těla pomáhá i svalům a kloubům.

Energizující kofein

Máte v oblibě ráno dobrý šálek kávy nebo čaje obsahující kofein? Potom si umíte představit, jak dobře dělá tato látka i pokožce. Pokud máte oční krém nebo oční gel s obsahem kofeinu, zvyšujete svoje šance na rychlé odstranění otoků a tmavých kruhů pod očima.

Kofein totiž dokáže „rozběhnout“ stagnující látky a tekutiny. Tuk, tvořící váčky pod očima se zredukuje. Zároveň se stáhnou krevní cévy, které se projevují ve formě tmavých kruhů pod očima.

Krémy s obsahem kofeinu určitě patří k dobré péči o pleť a pomáhají jejímu svěžejšímu vzhledu.

Anti-age efekt vitamínu A

Retinol, teda vitamín A, patří mezi TOP látky, které pleť potřebuje. Pomáhá při obnově buněk a vzniku nových, podílí se na ochraně před volnými radikály a zlepšuje strukturu elastických vláken. Je též důležitým ochráncem před negativním vlivem UV záření na pokožku.

Výsledkem působení vitamínu A na pleť je redukce vrásek i vyhlazení a zpevnění pokožky. Případné pigmentové skvrny jsou světlejší a ucpané póry se lehčeji uvolňují.

Kyselina hyaluronová

Dostáváme se ke královně anti-agingu. Kyselina hyaluronová je polysacharid, který se přirozeně nachází v kožních buňkách. Úkolem molekul kyseliny hyaluronové je vázat na sebe vodu a zabezpečovat dostatečnou hydrataci pokožky. Dobře „zavlažená“ pleť je pružná, zářivá a bez hlubokých vrásek.

„Zachování nebo opětovné získání kyseliny hyaluronové je cílem mnohých výrobků péče o pleť. Dnes jsou vědci velmi úspěšní v úsilí začlenit tuto kyselinu do složení produktů péče opleť, proto ji najdeme v pleťových vodách, krémech, sérech, a dokonce i ve formě doplňků stravy v tekuté formě na pití,“ vysvětlila Katarína Demetriou z Pharma MKL.

Intenzivní obnovu a oživení dehydrované pokožky se známkami stárnutí vám zajistí HYALURMED Beauty drops. Jde o kosmetický přípravek, který obsahuje až tři druhy kyseliny hyaluronové.

Pro celkově lepší vzhled, ale i lepší fungování organismu doporučujeme čirou kyselinu hyaluronovou na pití.

Šípkový olej

V dobrých a účinných anti-aging krémech a anti-aging sérech se nacházejí i přírodní oleje. Mají neskutečné vlastnosti. Například šípkový olej (rosa canina, rosehip) je bohatý na celou paletu vitamínů (antioxidantů A, C, E, ale i vitamín B a K), nenasycené mastné kyseliny, železo, draslík, vápník, hořčík... Pokožce výrazně pomáhá při regeneraci a hydratační účinky šípkového oleje se využívají v dobrých anti-aging krémech nebo anti-aging sérech. Je účinný při hojení pleti s drobnými rankami po akné nebo kosmetických zákrocích. Šípkového oleje v kosmetice se nemusíte bát, ani když máte mastnější pleť. Jde o tzv. suchý olej, to znamená, že se rychle vstřebává do pokožky a nezanechává na ní mastný film.