Vitamíny, které (nejen na jaře) potřebuje každé dítě Vitamíny pro děti: Které určitě potřebují na jaře?

Povinná výbava každé mámy je lednice plná chutných a zároveň zdravých věcí. Jarní must-have, které, naštěstí, děti milují, tvoří kromě mlíka a mléčných výrobků důležitých na posilnění imunity například hrášek, jahody, medvědí česnek a čerstvý špenát. V mnoha rodinách se to neobejde ani bez (ideálně celozrnného) pečiva. A nejen tam, kde rostou puberťáci, musí být i maso. Hodně a různé druhy.

Samozřejmě, že prvním krokem ke zdraví, síle a dobré imunitě našich dětí je výživa. Dobrý poměr čerstvé zeleniny, ovoce, mléka a mléčných výrobků, kvalitního bílého i červeného masa, ryb a zdravých tuků, luštěnin a cereálií vyváží to, že si děti občas dají i něco sladkého nebo a odmítají jíst rýži bez tatarky a k chlebu s pomazánkou si žádají i kečup.

 

Vitamíny pro děti od 2 let

Víme, že ty naše děti jsou většinou dost vybíravé, co se jídla týká. Navíc mívají období, kdy jedno mají rády a druhé ne. Potom oblíbenou potravinu buď už tělo nepotřebuje, nebo se jí přejí, v každém případě ji ze dne na den přestane „mít rádo“. A zase je potřeba hledat a vymýšlet vhodný zdroj vitamínů a minerálů.

Pokud jsou dětičky vybíravé, prodělaly onemocnění nebo trpí nějakou chronickou nemocí, je potřeba dodávat jim vitamíny a minerály i ve formě potravinových doplňků na posílení oslabené imunity.

Sázkou na jistotou je sirup VITEMIX. Obsahuje vitamíny důležité pro růst v souladu s doporučenými denními dávkami. Tento multivitamin je vhodný při nedostatečné výživě, při onemocnění nebo poté, při nedostatečné příjmu ovoce a zeleniny, ale i při zvýšené sportovní aktivitě.

„Vitemix je přírodní produkt vytvořený z účinných výtažků z rostlin bez sladidel, barviv nebo konzervantů. Obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín D3 i vitamín E, vše správně namixované v přírodní jablečné koncentrované šťávě,“ přiblížila Katarína Demetriou z farmaceutické laboratoře Pharma MKL.

Sirup je vhodný pro předškoláky i školáky. Pokud mají děti dostatečnou a pestrou stravu a jejich imunita je oslabená (začínající) chřipkou nebo jiným infekčním onemocněním, doporučuje se podpořit jejich obranyschopnost vyššími dávkami B-komplexu a vitamíny D a C.

 

Rostou jako z vody

Teenageři mají vlastní svět, vlastní rozum a snaží se mít i vlastní pohled na život. Rostou rychle a stejně bleskově se mění jejich zvyky.

V tomto období je pro ně důležitý dostatečný příjem vitamínů C, B, A a D. Ty jim pomohou nejen přiměřeně růst, ale i lépe zvládat psychickou zátěž spojenou s problémy ve škole nebo s experimentováním s jídlem.

Dodáváme, že vitamín D je rozpustný v tucích, proto by se měl užívat po jídle. Dostatečný příjem vitamínů C, B a A může být zabezpečený ve stravě (čerstvá zelenina, ovoce, luštěniny) nebo je potřeba sáhnout po doplňcích stravy.