Vyspěte se do krásy

Spánek prospívá tělu, duši, zdraví i kráse. Myslíme tím dobrý spánek. S dostatečným počtem hodin, bez rušivých elementů, jako jsou světlo, hluk, plačící dítě či chrápající partner.

Dobrý spánek se stává luxusem, i když platí, že si ho zasloužíme, a proto by si ho měla dopřát každá žena! Nestojí téměř nic. A odměnou bude spokojenější život, o poznání dokonalejší pleť a do značné míry se tím vyřeší i problém, jak vypadat mladě.

 

Čas na regeneraci

I kdyby se nedalo dobrého spánku dosáhnout každou noc, ani každá druhá či třetí noc nejsou k zahození. Je potřeba začít tím, že hodinu před spaním už se nebudeme dívat do monitoru počítače nebo telefonu. Modré světlo urychluje stárnutí buněk, což si nepřeje žádná žena.

Elektronické zařízení proto raději vyměňte za relaxační koupel nebo knihu. Dokonce si můžete dopřát obojí najednou.

Místnost, kde spíte, co nejvíc zatemněte. Zařiďte, aby v dané místnosti neblikal televizor a ani jiné elektronické zařízení, kterým svítí různé kontrolky a diody. Žádoucí je co největší tma, ve které může hrát klidná hudba. Samozřejmě ne celou noc.

Třešničkou na dortu jsou saténové oblečky nebo saténové pyžamo, díky kterým nebudete mít ráno otlačené peřiny na obličeji či těle. Výbornou pomůckou na dobrý spánek s omlazujícím efektem je saténová spací maska na oči.

 

Péč o pleť

Dříve než si lehnete do hebkých peřin, je potřeba se postarat o svoji pleť. Důkladné odlíčení je must have! Stejně jako kvalitní noční krém.

Pokud nemusíte vypadat sexy, dopřejte dávku hydratačního krému i svým chodidlům a potom si na ně navlečte měkké ponožky. Ráno budete mít pocit, jako byste byly na pedikúře. Pokud to uděláte alespoň dvakrát do týdne, hrubá kůže a popraskané paty budou pro vás neznámým pojmem.

Na rty si můžete nanést jemnou vrstvu medu. Večer budou sladké a ráno pružné a hydratované.

 

Beauty sleep vychytávka

Dostáváme se k velmi důležité beauty sleep vychytávce – k nápoji, který bychom si měli dopřát večer před spaním. Je to doušek pro naše zdraví a krásu. Ne není to sklenička vína, ta se pro beauty sleep někdy také doporučuje, ale spíše v podvečer nebo večer, aby alkohol stihnul z těla vyprchat před spaním. Jinak bude organismus zbytečně zatížený.

Před spaním je potřeba si dopřát sklenici vody s kolagenem na pití! Proč právě večer? „Klinickými studiemi je dokázáno, že tehdy má nejlepší účinek,“ říká Katarína Demetriou z farmaceutické laboratoře Pharma MKL. A má to logiku, protože právě v době kvalitního spánku probíhají v celém těle, včetně pleti (kůže nevyjímaje) důležité regenerační procesy. Tělo se zbavuje toxinů, buňky se obnovují, a to je důležité pro proces omlazení i hubnutí.  

Nejlepší kolagen na pití je přírodní kolagen ve formě peptidů. Jsou to molekuly takové nepatrné velikosti, že nemají problém se vstřebat z tenkého střeva do krve, a i s její pomocí se potom dostat přesně na ta místa, která kolagen potřebují.

„Kolagen Optimal Plus F je bioaktivní a peptidy kolagenu působí zevnitř směrem ven, to znamená, že pomáhají buňkám, svalům, vazům, sliznicím a dalším orgánům včetně kůže. Výsledkem je lepší funkčnost pohybového aparátu i vypnutí pokožky, která je hydratovaná a vyživená,“ dodala K. Demetriou.

Tak na zdraví a na krásu, přejeme kvalitní spánek a krásné probuzení!